Hakkımızda

Home / Hakkımızda

Biz Kimiz?
Biz girişimci iki kız kardeş döküm sektöründe yoğun mesai harcarken, kendi tasarımımızı yapmayı hayal ederdik. Bu tutku yıllar içinde edindiğimiz tecrübelerle beraber gerçeğe dönüştü. Çocukluğumuzda annemizin hamaratlı elleriyle yaptığı tostların tadını asla unutmadık ve hep o tadı aradık.

Aynı lezzeti çocuklarımızla paylaşmak istediğimizde, aradığımız özelliklere sahip yani aynı lezzeti sağlıklı haliyle sunan ürünlerin olmadığını gördük. Tasarladığımız ilk ürünümüz, değişen yaşam tarzlarının ihtiyaçları doğrultusunda kullanıcının hayatını kolaylaştıran ocak üstü çift taraflı tavalardı. Daha sonra aynı yaklaşımı tüm toplumlarda ortak kültür olan barbekü kategorisinde de gösterdik, yenilikçi ve özgün tasarımlı barbekülerimizi tüketicilerin beğenisine sunduk.

Toplumların farklı kültürlerle etkileşimi ve paylaşımı arttıkça yemek kültürleri de zenginleşmekte. Biz de sanayi ve tasarımdaki tecrübemizi harmanlayarak misafirlerimizin beklentilerine uygun yenilikçi değer katan çözümleri Aniva Cunda’da sunmaya devam ediyoruz. Tasarım hayalle başlar, çalışmak ve azimle gerçeğe dönüşür.

Düşleri olmayanların gerçekleri de olamaz.

Bizlerin de hayallerimizle başlayan yolculuğumuz kullanıcılarımızın memnuniyeti ile güçlenerek büyümeye devam ediyor. Geçmişe baktığınızda en özel anlarınızda hatırladığınız güzel anılarımızın bir parçası olabilmek için…. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz dileğiyle…

“Akıp giden zamana es verecek anları nerede bulacağınızın sırrını veriyoruz. Sıcak bir kahve ve seçkin tatlılar ile donatılmış masaları ile Aniva Cunda, sizi zamanın ötesine götürecek…

Cunda Adası

Alibey Adası ya da Cunda, idari bakımdan Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir ada. Ayvalık koyundaki Ayvalık Adaları olarak adlandırılan irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada Alibey’dir. Türkiye’nin Ege Denizi’nde bulunan 4. büyük adasıdır. (1.Gökçeada, 2.Bozcaada, 3.Uzunada) Konumu gereği Batı Anadolu’da deniz yollarının kesişme noktasında bulunan bir adadır.

Alibey Adası’nın bugünkü ismi, Kurtuluş Savaşı’nda padişahın ‘Yunanlara teslim olun’ emrine karşı gelerek silahlı mücadeleye başlayan ilk birliğin kumandanı Yarbay Ali Çetinkaya’ya ithaftır. Ada daha önce Cunda ve Moshonisia (Kokuluada) isimleriyle tanınıyordu. Piri Reis’in Kitab-ı Bahriyesi’nde bahsettiği Yund Adalarının bu bölgeye ait olduğu tahmin edilmektedir. Adanın nüfusu 2000 yılı itibarıyla 3.000’dir. Ancak bu rakam yazın 20.000’e kadar çıkabilir.

Adanın nüfusunun çoğunluğu Girit ve Midilli adalarından 1924 nüfus mübadelesi zamanında göç eden Türkler’den oluşmaktadır. Bu yüzden adanın yaşlı nüfusunun çoğu Rumca(Yunanca)’yı bilmektedir. Son yıllarda ada nüfusu, emeklilik günlerini sakin bir yörede geçirmek isteyen büyük şehir sakinleri tarafından arttırılmıştır.

Alibey Adası’nın anakaraya bağlantısı iki ayrı köprü ile sağlanmaktadır. Dolap Boğazı mevkiinde 1964 yılında inşa edilmiş olan Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü, Alibey ve Lale Adalarını birleştirmektedir. Lale Adası ise anakaraya 1817 yılında denizin doldurulmasıyla yapılan 700 metrelik bir hemzemin bir köprü-yol ile bağlanmaktadır.

Sohbeti başlat
Şimdi rezervasyon yapabilirsinizi?
Merhaba
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?